KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10335468
*
nr 1033 5468
Per Adalbert von Rosen
(f. 1953), Sverige
Blandteknik, Per Adalbert von Rosen (f. 1953), komposition, bladets mått: 152x102
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2016
kl 20:13:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 23:37:59
1
Vinnande bud
25/4 20:04:09
2
1.600 kr
25/4 20:04:09
1
1.700 kr (Budbetjänt)
25/4 20:04:50
2
1.800 kr
25/4 20:04:50
1
1.900 kr (Budbetjänt)
25/4 20:06:11
2
2.000 kr
25/4 20:06:11
1
2.200 kr (Budbetjänt)
25/4 20:08:33
2
2.400 kr
25/4 20:08:33
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Per Adalbert von Rosen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:10
*
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Per Adalbert von Rosen
nr 1033 5468
Per Adalbert von Rosen
(f. 1953), Sverige
Blandteknik, Per Adalbert von Rosen (f. 1953), komposition, bladets mått: 152x102
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 23:37:59 | 1 | Vinnande bud |
25/4 20:04:09 | 2 | 1.600 kr |
25/4 20:04:09 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
25/4 20:04:50 | 2 | 1.800 kr |
25/4 20:04:50 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
25/4 20:06:11 | 2 | 2.000 kr |
25/4 20:06:11 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
25/4 20:08:33 | 2 | 2.400 kr |
25/4 20:08:33 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Per Adalbert von Rosen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:10